General Motors wypuści elektrycznego VANa — sprawdź jego cechy!

General Motors wypuści elektrycznego VANa — sprawdź jego cechy!
/
/
Na prąd
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o tym, że General Motors wypuści na rynek elektrycznego VAN-a. Fani tych samochodów oczekują dokładnej daty premiery. Jakie cechy będzie miał elektryczny VAN?

Samochody elektryczne stały się rzeczywistością na drogach

Zapewne niektórym wydaje się, że samochody elektryczne to sprawa bardzo odległa, ale tak naprawdę już od wielu lat możemy obserwować je na drogach. Pojazdy mechaniczne tego typu posiadają zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jednak wydaje się, że to pierwsza grupa stanowi większość. Fani elektrycznych samochodów wymieniają szereg pozytywnych aspektów wynikających z ich użytkowania. Wśród nich wskazuje się na wyjątkowo cichą pracę silnika oraz koszty ładowania, dzięki którym samochody elektryczne są znacznie tańsze w codziennej eksploatacji. Co więcej, pojazdy mechaniczne tego rodzaju nie emitują spalin zawierających wiele szkodliwych substancji chemicznych, a zatem nie szkodzą środowisku naturalnemu.

Nowoczesny VAN elektryczny General Motors wkrótce ukaże się na rynku

General Motors już w 1996 roku rozpoczął produkcję elektrycznego samochodu, który nazwany został General Motors EV1. W salonach pojawiał się zaledwie do 1999 roku, kiedy to stwierdzono, że samochody elektryczne są nieopłacalną niszą na rynku motoryzacyjnym. Mimo sprzeciwu zwolenników tego typu pojazdów model EV1 został wycofany z produkcji, a jego liczne egzemplarze sprzedawane w ciągu trzech lat w stanach Arizona oraz Kalifornia trafiły do kasacji lub muzeów. Decyzja producenta z Detroit była bardzo kontrowersyjna — część osób dopatruje się w niej nawet autosabotażu. Obecnie jednak rynek znacznie się zmienił, a samochody elektryczne stały się popularne na całym świecie. Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors w tym czasie również powrócił do dawnego pomysłu i zapowiedział wypuszczenie nowoczesnego VAN-a elektrycznego.

Elektryczny VAN General Motors — kiedy nowy model będzie dostępny w sprzedaży?

General Motors jest marką zarabiającą przede wszystkim na sprzedaży samochodów dostawczych oraz półciężarówek. Nic więc dziwnego, że podążając za najnowszymi trendami oraz licząc na dodatkowe zyski, postanowiono wyprodukować elektrycznego VAN-a. Z ujawnionych informacji wynika, że VAN General Motors posiada już roboczą nazwę, mianowicie BV1. Premiera nowoczesnego oraz pełnego innowacyjnych rozwiązań VANa BV1 zapowiadana jest na 2021 rok. Samochód elektryczny ma być bezpieczny dla środowiska, a przy tym spełniać podstawowe funkcje standardowego i znanego wszystkim VAN-a. Podobnie jak poprzednie modele będzie sprawdzał się w przewożeniu zarówno osób, jak i różnego rodzaju ładunków.

Jakie cechy posiadać ma VAN elektryczny General Motors?

Producent potwierdził wiadomości, wedle których już w 2021 roku do produkcji trafi nowoczesny, wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji VAN elektryczny. Jego dotychczasową nazwą roboczą jest BV1. Z niewielu podanych informacji możemy dowiedzieć się, że samochód elektryczny zostanie wyposażony w baterię o nazwie Ultium. Ściśle bazuje on na ogniwach NCMA 89 oraz dysponuje pojemnością od 50 do 200 kWh. VAN elektryczny BV1 amerykańskiego koncernu General Motors ma wykorzystywać rozmaite rozwiązania, które w niedalekiej przyszłości staną się podstawą produkowanych półciężarówek oraz SUV-ów tej firmy. Z dotychczasowych przekazów nie wynika, pod jaką marką będzie oferowane prezentowane auto. Pasjonaci motoryzacji zastanawiają się, czy będzie to tradycyjna marka General Motors, czy może zostanie mu nadane kompletnie nowe oznaczenie.

Elektryczne samochody General Motors w niedalekiej przyszłości — prognozy

Amerykański koncern motoryzacyjny ujawnił, że do 2023 roku planuje wyprodukować oraz wprowadzić do sprzedaży minimum dwadzieścia nowych modeli samochodów elektrycznych. Prognozy zapowiadają się bardzo dobrze, rynek aut elektrycznych stale kwitnie, a jego szybki rozwój obserwujemy z roku na rok. Dzieje się tak w głównej mierze za sprawą zalet, jakie wynikają z posiadania elektrycznych pojazdów mechanicznych, przede wszystkim w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Według wielu osób elektryczne samochody to jedyny wybór na przyszłość — świadczy o tym intensywny wzrost tego segmentu i niesamowita popularność marek takich jak Tesla.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią halę magazynową – poradnik dla przedsiębiorców
/
Jak wybrać odpowiednią halę magazynową – poradnik dla przedsiębiorców
Wybór odpowiedniej hali magazynowej może być kluczowy dla twojego biznesu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby twoje przedsiębiorstwo rozwijało się skutecznie.
Naprawa felg po wypadku: Jak przywrócić bezpieczeństwo i estetykę po kolizji drogowej
/
Naprawa felg po wypadku: Jak przywrócić bezpieczeństwo i estetykę po kolizji drogowej
Naprawa felg po wypadku: Bezpieczeństwo i estetyka Twojego pojazdu. Oto jak poradzić sobie z uszkodzeniami.
Kiedy wykonuje się badanie techniczne samochodu?
/
Kiedy wykonuje się badanie techniczne samochodu?
W dzisiejszym artykule m.in. zostaną przybliżone aspekty dotyczące przygotowania samochodu do przeglądu.